Yağlı ciltler için doğal cilt temizleme sütü

yagli-ciltler-icin-dogal-cilt-temizleme-sutu

Bir tatlı kaşığı balı iki üç tatlı kaşığı su ile birlikte cam bir kasenin içinde çok kısık ateşte ısıtıp ateşten alın. Daha sonra içine yarım bardak süt ve bir yumurta sarısı katarak kıvam alıncaya kadar iyice karıştırın ve bir şişenin içine boşaltın.Tim cilt tiplerine iyi gelen bu karışım cildi temizler, besler ve aynı zamanda cilde pürüzsüz bir görünüm verir.

Bir avuç dolusu tuzsuz bademi bir tatlı kaşığı toz şeker ile birlikte havanda iyice dövün. Daha sonra içine bir iki kaşık gül suyu ilave ederek dövmeye devam edin. Bademler ezildikçe birkaç kaşık daha gül suyu koyun. Bu şekilde karışım krem kıvamına gelene kadar devam edin. Bir iki saat beklettikten sonra karışımı temiz bir tülbentten geçirerek elde ettiğiniz temizleme sütü ile yüzünüzü pamuk yardımıyla silerek temizleyin. Bir fincan sütü bir fincan kepek ya da yulaf kepeği ile iyice karıştırdıktan sonra yüzünüzü bu karışımla silin.

Kaynak: Web Anne

Sağlık: cildin yag dengesini duzenlemek icin maskeler, yagli ciltler icin yag dengesini duzenleyen maske

Benzer Sağlık Makaleleri

 

En Çok Okunanlar

 

"Yağlı ciltler için doğal cilt temizleme sütü" Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız?

Yorum

, , , Yağlı ciltler için doğal cilt temizleme sütü
BUNU GÖRDÜNÜZ MÜ?
kirisikliklar-ve-sivilceler-icin-lavanta-maskesi


Ender Saraç’tan kırışıklıklardan ve sivilcelerden kurtulmanın doğal yolu. Beslenme Danışmanı Uzmanı Ender Saraç, evde kolayca hazırlayabileceğiniz lavanta maskesinin hazırlanışını ve ...