Kırışıklıklara Karşı Yumurta Kürleri

kirisikliklara-karsi-yumurta-kurleri

Yaşlılığa bağlı olarak çoğu kadının korkulu rüyası haline gelen ciltteki kırışıklıklarla savaşmak ve kırışıklıkları önlemek çoğu zaman mümkün olmayabiliyor. Oysa bakım ve güzellik uzmanları birden çok yumurta kürü ile cilt kırışıklıklarını önlemenin mümkün olduğunu söylüyor. İşte kırışıklar karşı uygulanabilecek yumurta kürleri:

Yumurta akı maskesi

Bir yumurtanın akı çırpılıp, yüzün kırışmaya yüz tutmuş ya da kırışması muhtemel kısımlarına krem gibi sürülür. Orada kuruyuncaya kadar, 20 dakika kadar bırakılmalı ve ılık su ile yıkanmalı. Bu işlem, her 15 günde bir tekrarlanmalı.

Yumurtalı defne suyu maskesi

Bir kapta bir yumurta akı, 20 gram zeytinyağı, 15 gram defne suyu ve 10 gram şap (ince dövülmüş) karıştırın ve krem haline getirin. Bir tülbente sıvanır. Bez üzerindeki macun hafif katılaşınca ılık halde yüze konur. 20 dakika sonra çıkarılır ve ılık su ile yüz yıkanır. Her ay 2-3 gece tekrarlanır.

Yumurtalı süt maskesi

Bir yumurtanın sarısı, 1 kahve kaşığı çiğ süt ile birlikte çırpılır ve yüze krem gibi sürülür. 20 dakika tutulup içine 3-5 damla limon damlatılmış su ile yüz yıkanır.

Havuç suyu maskesi

Bir fincan havuç suyuna 1 fincan salatalık suyu karıştırılarak pamukla yüze sürülür. 20 dakika sonra yüz ılık su ile yıkanır.

Yumurtalı maya maskesi

Yarım paket pasta mayası, 1 yumurta sarısı ve 1 kaşık zeytinyağı karıştırılıp yüze kalınca sürün. 20 dakika sonra ılık su ile yıkanır. Kuru ve yağsız ciltlere çok iyi gelir.

Sağlık: yumurta cilt bakımı, ibrahim saracoglu cilt bakimi, ibrahim saraçoğlu cilt kürleri

Benzer Sağlık Makaleleri

 

En Çok Okunanlar

 

"Kırışıklıklara Karşı Yumurta Kürleri" Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız?

Yorum

, , , , , , Kırışıklıklara Karşı Yumurta Kürleri
BUNU GÖRDÜNÜZ MÜ?
lazer-epilasyon-kanser-yapar-mi


İstenmeyen tüylerin kadınların sorunu olduğu düşünülse de genel anlamda kadın-erkek herkesin sorunudur. Çeşitli yöntemlerle istenmeyen tüylere çözün aranmaktadır. Lazerli epilasyon ...